Powitanie

Nowy budynek Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii

Katedra i Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Collegium Medicum im. L. Rydygiera
w Bydgoszczy

Kierownik:
prof. dr hab. n. med. Mariusz Wysocki

Szpital Uniwersytecki im. dr Antoniego Jurasza
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9
85-094 Bydgoszcz
tel. 052 585 4860, 052 585 4067
faks 052 585 4087, 052 585 4867

e-mail: klhemonk@cm.umk.pl, hematonko@by.home.pl

Nowy rok akademicki

Szanowni Studenci!

Od 1 października zaczynamy zajęcia w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Plan zajęć dla 1. grupy V roku jest już dostępny na naszej stronie internetowej. W przypoadku roku 6. trwają jeszcze ustalenia dotyczące przeprowadzania zajęć, plan dla pierwszych grup (grupy 4a i 4b) będzie umieszczony w internecie 30-09-2018.

Wszystkie "nasze" grupy zaczynają zajęcia o godz. 8:30. Zbiórka na 6. piętrze przy sekretariacie Kliniki.

Odnośnie V roku zwracam uwagę, że część zajęć (podobnie jak w ub. roku) odbywa się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu i w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii, i że zmianie uległ sposób zaliczenia zajęć i egzaminu (jesteśmy zobowiązani wprowadzić egzamin praktyczny).

Co do 6. roku - zajęcia (jak w ub. roku) odbywają się w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii (3 tygodnie) i w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii (1 tydzień). Aby urozmaicić zajęcia oraz przypomnieć/utrwalić materiał z pediatrii, poszczególne grupy odbywają też zajęcia w Poradniach Przyklinicznych i w Zakładzie Endoskopii Wieku Rozwojowego.

Powodzenia!

 

Nasza Klinika wyróżniona przez studentów!

Bardzo miło nam oznajmić, że studenci VI roku English Division przyznali nam wyróżnienie jako najlepszej jednostce klinicznej. Jest nam bardzo miło, że nasz wysiłek wkładany w edukację studentów spotkał się z uznaniem.

Bardzo dziękujemy!

Studenci V roku! Zwrot kosztów dojazdu na zajęcia w Toruniu.

Na zajęcia z pediatrii w Toruniu studenci docierają transportem publicznym - mogą otrzymać zwrot kosztów podróży.

W tym celu prosimy jedną osobę z grupy, aby przed wyjazdem zgłosiła się do Dziekanatu (pokój nr 10) po odbiór delegacji (zostanie wypisana na miejscu). Do delegacji zostanie dołączona tabela do rozliczenia. Proszę nie wyrzucać biletów.

Na zajęciach w Toruniu konieczne jest potwierdzenie przez prowadzącego zajęcia obecności studentów.

Po powrocie, tabelę do rozliczenia, listę obecności i bilety należy potwierdzić w Dziekanacie (pokój numer 6) i oddać do pokoju nr 10 (pani Katarzyna Rutkowska).

W razie pytań, proszę zwracać się do sekretariatu Kliniki lub do Dziekanatu (p. Katarzyna Rutkowska, tel. 3398).

Materiały dla studentów do pobrania

Ważna informacja dla studentów! Prezentacje można pobrać z naszej strony.

Ze względów bezpieczeństwa i szanując prawa autorów do ich pracy, przed pobraniem należy potwierdzić respektowanie zasad korzystania z prezentacji i podać (jeśli będzie o to pytanie) hasło. O hasło to studenci mogą pytać w sekretariacie Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Będzie ono co jakiś czas zmieniane. Proszę o zrozumienie i zachęcam do korzystania z prezentacji w dziale "Dla studentów".

Subskrybuj Strona Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii RSS